• NEWSLETTER

powered ByGiro.com

AUDYCJA NA ŻYWO 19-09-2018   "Bracia Zewnętrzni"

radio1

Radio Studnia zaczęło nadawać. 29 listopada 2017 r. została wyemitowana na żywo pierwsza audycja. Jej tematem było przemijanie. Ksiądz Maciej Gawlik przez sześć lat tworzył Radio PMK w Wiedniu. Teraz został redaktorem naczelnym Radia Studnia. Poznański debiut można uznać za jak najbardziej udany. :)

Gościem specjalnym był Tadeusz Kuster, w prowadzeniu programu pomagała Elżbieta Lachman, a realizatorem dźwięku był Artur Rut. Na początku wytłumaczyliśmy się nazwy. Było o odchodzeniu, przeżywaniu codzienności z perspektywą marności, doświadczaniu choroby, dotykaniu śmierci i obietnicy zbawienia oraz szczęśliwości. Rozmawialiśmy o żałobie i tęsknocie za zmarłymi bliskimi. Poruszyliśmy trudny temat śmierci dzieci.

Dzień oficjalnego startu radia Parafii im. Maryi zbiegł się w czasie ze 187. rocznicą wybuchu Powstania Listopadowego i dlatego o nim też było słów kilka.

Błogosławieństwa udzielił tuż po 20:30 proboszcz Mariusz Mazur, który obserwując nową inicjatywę medialną chyba jeszcze nie dowierza, że to się dzieje naprawdę.
Początkowo w planie mamy jedną audycję w tygodniu. Będzie m.in. o: duchowości, sprawach Kościoła, relacjach między ludźmi, historii, rodzinie i naszych parafialnych działaniach. Spotkajmy się radiowo już w piątek 8 grudnia o 20:30. Polecamy też audio Czerpak Ewangeliczny, który jest dostępny na stronie parafiamaryi.pl. Codzienne czytania i komentarze na każdy dzień to z pewnością szansa na spotkanie Boga w naszym życiu.
Radio Studnia zaczyna dosłownie od zera i m.in. z tego powodu przepraszamy za drobne kłopoty techniczne. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tworzenie nowego, poznańskiego medium. Pomysły na tematy, które moglibyśmy poruszać w audycjach można przysyłać przez stronę na fejsbuku - Radio Studnia lub mailem na adres radiostudnia.poznan@gmail.com. Dziękujemy też za pozdrowienia, które dotarły do nas ze Smochowic oraz z Mosiny, Skórzewa, Lublina i Hanoweru.

Do usłyszenia. <")><

 

 

 

Początek strony