• NEWSLETTER

powered ByGiro.com

AUDYCJA NA ŻYWO 14-11-2018  o godz. 20:30  "Spowiedź Święta"

radio1

Radio Studnia zaczęło nadawać. 29 listopada 2017 r. została wyemitowana na żywo pierwsza audycja. Jej tematem było przemijanie. Ksiądz Maciej Gawlik przez sześć lat tworzył Radio PMK w Wiedniu. Teraz został redaktorem naczelnym Radia Studnia. Poznański debiut można uznać za jak najbardziej udany. :)

Gościem specjalnym był Tadeusz Kuster, w prowadzeniu programu pomagała Elżbieta Lachman, a realizatorem dźwięku był Artur Rut. Na początku wytłumaczyliśmy się nazwy. Było o odchodzeniu, przeżywaniu codzienności z perspektywą marności, doświadczaniu choroby, dotykaniu śmierci i obietnicy zbawienia oraz szczęśliwości. Rozmawialiśmy o żałobie i tęsknocie za zmarłymi bliskimi. Poruszyliśmy trudny temat śmierci dzieci.

Dzień oficjalnego startu radia Parafii im. Maryi zbiegł się w czasie ze 187. rocznicą wybuchu Powstania Listopadowego i dlatego o nim też było słów kilka.

Błogosławieństwa udzielił tuż po 20:30 proboszcz Mariusz Mazur, który obserwując nową inicjatywę medialną chyba jeszcze nie dowierza, że to się dzieje naprawdę.
Początkowo w planie mamy jedną audycję w tygodniu. Będzie m.in. o: duchowości, sprawach Kościoła, relacjach między ludźmi, historii, rodzinie i naszych parafialnych działaniach. Spotkajmy się radiowo już w piątek 8 grudnia o 20:30. Polecamy też audio Czerpak Ewangeliczny, który jest dostępny na stronie parafiamaryi.pl. Codzienne czytania i komentarze na każdy dzień to z pewnością szansa na spotkanie Boga w naszym życiu.
Radio Studnia zaczyna dosłownie od zera i m.in. z tego powodu przepraszamy za drobne kłopoty techniczne. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tworzenie nowego, poznańskiego medium. Pomysły na tematy, które moglibyśmy poruszać w audycjach można przysyłać przez stronę na fejsbuku - Radio Studnia lub mailem na adres radiostudnia.poznan@gmail.com. Dziękujemy też za pozdrowienia, które dotarły do nas ze Smochowic oraz z Mosiny, Skórzewa, Lublina i Hanoweru.

Do usłyszenia. <")><

 

 

 

Początek strony